Miereveld hans efterföljare Gustav II Adolf

Såld för:

8 400 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MICHIEL JANSZ. VAN MIEREVELD, hans efterföljare, (omkring 1700): Porträtt av Gustav II Adolf, olja på duk fäst på pannå, ca 75,5x53 cm

Fuktskador på bakstycket, duk limmad på pannå

602288

2019-05-26