Gungstol ML-33 design Hans J Wegner

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HANS J WEGNER, gungstol, modell ML-33, Mikael Laursen, Danmark, 1900-talets mitt, stomme i ek, klädsel i grön ulltextil, höjd ca 79, bredd ca 62, djup ca 76 cm, formgiven 1940

Bruksslitage, smärre fläckar på dynan

602299

2018-12-29