Bordslampor 1800-talets första hälft
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, senempire, Frankrike 1800-talets första hälft, delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodformad fot med tassar och akantusblad och hölster, räfflad pelare, höjd 62,5 cm
Slitage, ena foten med smärre lagning, konverterade rovoljelampor
602313
2018-12-30