Ljusstakar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, Restauration, Frankrike 1800-talets första hälft, brännförgylld brons, fotplatta med dekor av bladstav och à la greque-bård samt akantusblad, baser med reliefer av svanar vid springbrunnar, räfflade pelare, ljuspipor med fleuronger mott pikerade botten, lösa manschetter, höjd 29,5 cm

Slitage

602314

2018-12-30