Revolvergevär Deane Adams & Deane
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
REVOLVERGEVÄR, brittisk, 1800-talets mitt, signerad Deane Adams & Deane 30. King William St. London Bridge, märkt på stommen och trumman Adams patent No 8328, 5-skottstrumma, pipa med kontrollstämplar, nätskuren kolv, längd 105,5 cm
A Deane Adams & Deane percussion revolving carbine
Laddarmsfäste med skad, en nippel skadad
602319
2019-05-26