Revolvergevär Deane Adams & Deane

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

REVOLVERGEVÄR, brittisk, 1800-talets mitt, signerad Deane Adams & Deane 30. King William St. London Bridge, märkt på stommen och trumman Adams patent No 8328, 5-skottstrumma, pipa med kontrollstämplar, nätskuren kolv, längd 105,5 cm

A Deane Adams & Deane percussion revolving carbine

Laddarmsfäste med skad, en nippel skadad

602319

2019-05-26