Myran-stol design Arne Jacobsen
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ARNE JACOBSEN, "Myran", stol, modellnr 3100, Fritz Hansen, Danmark, 1950/60-tal, svartlackerad sits av formpressad trä, 3 ben av förkromat stålrör, sitthöjd ca 44 cm
Repor, bruksslitage, märken, rostfläckar på benställningen
602323
2018-12-29