Sextant 1800-tal
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SEXTANT, 1800-talets första hälft, T. (Thomas) Hemsley & Son. Tower Hill London, mässing, handtag i mörkt ädelträ, i samtida etui, etuiets storlek ca 12x33x27x10 cm
Åldersrelaterat slitage, etuiet med sprickor
602328
2019-01-02