Sextant 1800-tal

Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SEXTANT, 1800-talets första hälft, T. (Thomas) Hemsley & Son. Tower Hill London, mässing, handtag i mörkt ädelträ, i samtida etui, etuiets storlek ca 12x33x27x10 cm

Åldersrelaterat slitage, etuiet med sprickor

602328

2019-01-02