Golvvas Kina

Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av kejsardrake bland moln i underglasyrblått, höjd ca 58 cm

Nagg, livet med tillverkningsspricka/defekt

602352

2018-12-29