Golvvas Kina
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av kejsardrake bland moln i underglasyrblått, höjd ca 58 cm
Nagg, livet med tillverkningsspricka/defekt
602352
2018-12-29