Bordslampor, ett par, Art Deco, 1920-tal, P. Seca

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Frankrike, art deco, 1900-talets andra kvartal, signerade P SEGA FRANCE, försilvrad metall och marmor, i form av kvinnor hållande korgar med blomstergirlander, höjd ca 37 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Smärre slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen, obetydlig nagg på en sockel

602380

2019-03-10