Triplex industrilampa

Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa
Triplex industrilampa

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" industriarbetslampa, omkring, 1900-talets mitt, grålackerad metall, teleskoparm samt vinklingsbar skärm, märkt ´´Triplex Patent Made in Sweden"

Slitage, färgbortfall, senare skärm, ej funktionstestad, elen bör ses över

602428

2018-12-28