Ringar guld med granat ametist
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RINGAR, 3 st, 18 k guld, bl a fasettslipad granat, stämplad Hagström & Lundqvist Eftr, Falun 1940 samt cabochonslipad ametist, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1954, ringstorlekar 17-18 mm, total vikt ca 10,4 g
Stenar med repor
602452
2018-12-29