Ringar guld med granat ametist

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RINGAR, 3 st, 18 k guld, bl a fasettslipad granat, stämplad Hagström & Lundqvist Eftr, Falun 1940 samt cabochonslipad ametist, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1954, ringstorlekar 17-18 mm, total vikt ca 10,4 g

Stenar med repor

602452

2018-12-29