Birger Ljungquist akvarell
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIRGER LJUNGQUIST (1894-1965): "Och hör du, liten Karin, säg vill du bliva min, min rödaste gullkrona den vill jag giva dig", Karin Månsdotter och Erik XIV, signerad och daterad Birger Ljungquist 1962, akvarell, ca 26x34 cm
602548
2018-12-30