Slaglåsgevär 1800-tal

Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal
Slaglåsgevär  1800-tal

Såld för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, bakladdare för papperspatron, Calisher & Terry, på pipan märkt Terry´s Patent 30 Bore Maker´s To H.M. War Department, London, låsblecket märkt Calisher & Terry London, längd ca 103 cm

602556

2019-05-26