Stig Lindberg vaser

 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser
 Stig Lindberg vaser

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vaser, 2 st, Gustavsberg 1940-/50-tal, fajans, handmålad dekor av ränder i mörkblått och svart, signerade G, studiohand SWEDEN 162 och 160 M/3, målarsignaturer för Kurt Addin och Franca Pugno, höjd ca 13,5 och 19 cm

Invändig krackelyr

602574

2018-12-30