Stig Lindberg vaser
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), vaser, 2 st, Gustavsberg 1940-/50-tal, fajans, handmålad dekor av ränder i mörkblått och svart, signerade G, studiohand SWEDEN 162 och 160 M/3, målarsignaturer för Kurt Addin och Franca Pugno, höjd ca 13,5 och 19 cm
Invändig krackelyr
602574
2018-12-30