Salongsbord Louis XVI-stil Frankrike
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, Frankrike 1800-talets slut/omkring 1900, förgyllda bronsmonteringar, infattad marmorskiva, svärtad metall, sarger med bandfläta, hörnen med vädurshuvuden, benen med avslutande bockfötter, höjd ca 68, 55x36 cm
Slitage, skiva med repor
602678
2018-12-30