Vaser porslin Kina

Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina
Vaser porslin Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VASER, 2 st, porslin, 1900-talets andra hälft, Folkrepubliken Kina, famille rose dekor av blommor och fjärilar, höjd ca 43 cm

Bruksslitage, ställvis mindre förlust av färg och förgyllning på mynningen

602695

2018-12-30