Flamländsk skola porträtt utfört 1568

Såld för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FLAMLÄNDSK SKOLA (1500-tal): Porträtt av herreman och dam, olja på koppar, 13,5x17 cm
Enligt påskrift är mannen född 1519 och avbildad i ålder 49 år och kvinnan är född 1543 och avbildad i ålder 25 år, porträttet är utfört 1568

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Färgbortfall

602724

2019-03-10