Flamländsk skola porträtt utfört 1568
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FLAMLÄNDSK SKOLA (1500-tal): Porträtt av herreman och dam, olja på koppar, 13,5x17 cm
Enligt påskrift är mannen född 1519 och avbildad i ålder 49 år och kvinnan är född 1543 och avbildad i ålder 25 år, porträttet är utfört 1568
För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se
Färgbortfall
602724
2019-03-10