Axel Einar Hjorth, "Record", matbord, NK 1933
Klubbat för:
5 800 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
AXEL EINAR HJORTH, "Record", matbord, Nordiska Kompaniet 1933, rektangulär skiva med fyra kvadratiska ben, fanerat med macassar och björk, brickmärkt NK R 36936-C 6 7 33, höjd 75, 140 x 80 cm, renoverat
HISTORIK
Ritningen till detta matbord är daterad 11 november 1932.
Zustandsbeschreibung
Smärre retuscher och fanérskador, renoverat
602757
2018-12-30