Tillbaka till katalog

Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, engelsk stil, i mässing samt med grönlackerad höj och sänkbar skärm, tre glödlampshållare, sockel i marmor med dekor av stiliserade tulpaner, höjd ca 66 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

602831

Datum:

2018-12-30