Tallrikar Kina 1700-tal Imari

Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Tallrikar Kina 1700-tal Imari

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor av lotusblomma i underglasyrblått och järnoxid, detaljer i guld, brättet med blomsterkvistar, diameter ca 23 cm

Omfattande nagg, slitage

602871

2019-01-03