Tallrikar Kina 1700-tal Imari
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor av lotusblomma i underglasyrblått och järnoxid, detaljer i guld, brättet med blomsterkvistar, diameter ca 23 cm
Omfattande nagg, slitage
602871
2019-01-03