Skåp Jämtland

Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland

Klubbat för:

400 SEK

2 000 SEK

SKÅP, Jämtland, 1700-talets slut, nyckel, lås, stående på tassar, höjd 118, 96, djup 41 cm

Senare bemålning, spår av originalmålning under, slitage, lagning vid gångjärn, låst och nyckel saknas

602921

2018-12-31