Ikon Gudsmodern
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Gudsmodern, "Panagia", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå och med försilvrad riza, ca 30,5x20,5 cm
Färgbortfall, krackelyr, slitage, orhål i pannån, riza med några bucklor
603016
2018-12-31