Ikon Gudsmodern

Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Gudsmodern, "Panagia", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå och med försilvrad riza, ca 30,5x20,5 cm

Färgbortfall, krackelyr, slitage, orhål i pannån, riza med några bucklor

603016

2018-12-31