Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat förgyllt fäste med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två dekorerade och förgyllda beslag, längd ca 88 cm

Balja med smärre lagning, nedre beslaget något böjt

603052

2019-01-06