Axel Fridell

Axel Fridell
Axel Fridell

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXEL FRIDELL (1894-1935): "Vasabron och Gamla Stan (Gamla Stan och Riddarhuset, Staden mellan broarna", Stockholm 1925, signerad A Fridell, monogramsignerad och daterad i plåten AF -25, II etat 30 ex, etsning, ca 20x29,5 cm
LITTERATUR: Haskell 221

603112

2019-01-03