Signetring

Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring
Signetring

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIGNETRING, 18 k guld, 1800-talets mitt, smaragdslipad citrin, graverad intaglio monogram "EDA", blom- och bladdekor på sidorna, ringstorlek 21,5 mm, vikt 4 g

Citrin med naggat hörn, bristningar, skador, förstärkt ringskena

603119

2019-01-03