Signetring
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGNETRING, 18 k guld, 1800-talets mitt, smaragdslipad citrin, graverad intaglio monogram "EDA", blom- och bladdekor på sidorna, ringstorlek 21,5 mm, vikt 4 g
Citrin med naggat hörn, bristningar, skador, förstärkt ringskena
603119
2019-01-03