Värja
Vollendet
2019-01-07
603120
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing med rovdjurshuvuden, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 87,5 cm
Kompletterade kavelplattor