Matbord 1800-tal

Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

MATBORD, 1800-/1900-tal, mahogny, balusterformad pelarfot, utdragbart, 3 iläggsskivor, höjd ca 75, diameter 112 cm, iläggsskivorna 50 cm vardera

Zustandsbeschreibung

Stötmärken, fanerbortfall, fanerlagningar, benet möjligen äldre än skivan

603127

2018-12-31