Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 87,5 cm

Mindre skada/nagg på en kavelplatta

603131

2019-01-08