Anders Zorn etsning Frida 1914

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): Frida, 1914, signerad i blyerts samt i plåten Zorn och daterad 1914, etsning, 19,6x14,7 cm (hela bladet 36 x 28,5 cm).

LITTERATUR: Asplund 263, Hjert & Hjert 161, ZG 263

603183

2019-01-14