Soffbord design Bruno Mathsson
2019-01-04
603240
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BRUNO MATHSSON, soffbord, Bruno Mathsson International, cirkelformad skiva av ask, kluvna ben av formböjd bok, höjd ca 52, diameter 110 cm, brännmärkt, formgivet 1948
Repor, bruksslitage