Teburk Kina tenn
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEBURK, tenn, Kina, 1900-talets början, quatrefoil, dekor i relief av fohundar vid träd, inläggningar i jadeit samt agat, höjd ca 17 cm
Stötskador, slitage, mynning samt topp med tryckskada
603290
2019-01-04