Teburk Kina tenn

Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn
Teburk Kina tenn

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEBURK, tenn, Kina, 1900-talets början, quatrefoil, dekor i relief av fohundar vid träd, inläggningar i jadeit samt agat, höjd ca 17 cm

Stötskador, slitage, mynning samt topp med tryckskada

603290

2019-01-04