Silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAX, TÅRTSPADE, SÅSSKED, CIGARETTETUI, SALTKAR, silver, 18/1900-tal, Danmark och England, 1900-talets första hälft, total vikt ca 349 g
sockerskål på fot, empirestil, nysilver samt 1 par saltkar i form av snäckskal, nysilver medföljer
603299
2018-12-31