Quimper Faience fajans matservis

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

QUIMPER FAIENCE (etabl. 1708), matservis, 20 delar, fajans, Frankrike, 1970-tal, polykrom dekor av blommor, bestående av: 7 mattallrikar, 7 assietter, 3 uppläggningsfat, terrin, kaffekanna samt sockerskål, mattallrikens diameter ca 24 cm

Nagg, flera delar med sprickor, lagningar

603316

2019-01-04