Kaffeservis Blå Blomst Royal Copenhagen
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Blå blomst", kaffeservis, 51 dlr, Danmark, bestående av: 12 koppar nr 1549, 12 fat nr 1549, 12 assietter nr 1625, kanna nr 1994, sockerskål med lock nr 1680, gräddsnipa nr 1538, 1 par ljusstakar nr 1711, 1 par skålar nr 8501A, 3 uppläggningsfat nr 1689, 1599, 1691 samt 4 askfat
2 assietter med mindre nagg, repor förekommer
603354
2018-12-31