Gueridon

Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUERIDON, 1800/1900-tal, träskuren dekor med en mantelbeklädd man som håller upp en putto med ett ymnighetshorn, tre ben med avslut i form av sfinxer, förgylld, plattan är löstagbar, höjd ca 135, 32x36 cm

Några torrsprickor, mindre träbitar borta, krederingssläpp, bruks och åldersrelaterat slitage

603363

2018-12-31