Nils Kreuger, Halmstackar

Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar

Såld för:

Osåld

Utropspris

50 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930), Halmstackar, signerad och daterad N. Kreuger 1892, olja på pannå, 64x94 cm.

LITTERATUR: Kjell Boström: Nils Kreuger, Stockholm 1948, upptagen i katalogen sidan 240

PROVENIENS: I privat ägo sedan 2002

603434

2019-03-10