Roberto Matta färgetsning

Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): Figurkompositon, signerad Matta, numrerad 84/100, färgetsning, ur "La danse de la morte", bladmått ca 65x50 cm, ej inramad

LITTERATUR: Sabatier 296

Gulnad

603511

2019-01-01