Roberto Matta färgetsning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): Figurkompositon, signerad Matta, numrerad 84/100, färgetsning, ur "La danse de la morte", bladmått ca 65x50 cm, ej inramad
LITTERATUR: Sabatier 296
Gulnad
603511
2019-01-01