Sängramar 1800-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
SÄNGRAMAR, 2 st, 1800-tal, svartbemålat gjutjärn, detaljer i mässing, delvis bronserad dekor, hjultrissor, innermått ca 187x80, höjd ca 140 cm
Proveniens: Tofta Herrgård, gästrummet. Enligt uppgift har Gustav V sovit i nämnda rum.
Zustandsbeschreibung
603600
2019-01-03