Sängramar 1800-tal

Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal
Sängramar 1800-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SÄNGRAMAR, 2 st, 1800-tal, svartbemålat gjutjärn, detaljer i mässing, delvis bronserad dekor, hjultrissor, innermått ca 187x80, höjd ca 140 cm

Proveniens: Tofta Herrgård, gästrummet. Enligt uppgift har Gustav V sovit i nämnda rum.

Zustandsbeschreibung

603600

2019-01-03