Brevpress, mikromosaik, Italien, 1800-tal

Såld för:

600 EUR

Utropspris

800 EUR

BREVPRESS, mikromosaik, Italien, 1800-talets senare hälft, Petersplatsen, mikromosaik på bas av svart marmor med infattad malakitdekoration, bredd 17,5 cm.

Nagg, smärre sprickor i malakiten.

603625

2019-01-15