Afrikansk bytrumma

Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma
Afrikansk bytrumma

Såld för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

BYTRUMMA, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä och skinn, 1900-talets början, höjd 107, diameter 30

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

603628

2019-01-14