Bord från Kamerun

Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun
Bord från Kamerun

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORD, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä, 1900-tal, höjd 33, diameter 39 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Torrspricka

603629

2019-01-14