Buffelmask

Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask
Buffelmask

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000 SEK

BUFFELHUVUD, Bamun, Kamerun, skuret trä och koppar, beklädd med olikfärgade glaspärlor mm, krage i gräs, längd 83 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Hornen med lösa ändar, slitage

603635

2019-01-14