Afrikansk mask

Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MASK, Eshira, Gabon, skuret och patinerat/målat trä, höjd 40 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Slitage

603637

2019-01-14