Nackstöd Kamerun

Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun
Nackstöd Kamerun

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

NACKSTÖD, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä, 1900-talets början, höjd 116, diameter 18 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Smärre skador

603707

2019-01-14