Uniform på docka m/1886

Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886
Uniform på docka m/1886

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

UNIFORM PÅ DOCKA, svensk, för officer vid Generalstabskåren, vapenrock m/1845, byxor, kappa m/1910, paradskärp, ägiljett, epåletter, sabel m/1899 med sabelkoppel

PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen.

Docka med skador på händer

603709

2019-01-07