Palmvinsbehållare

Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare
Palmvinsbehållare

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

PALMVINBEHÅLLARE, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä beklätt med olikfärgade glaspärlor, 1900-talets början, höjd 112 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

603710

2019-01-14