Paul Mansouroff

Paul Mansouroff
Paul Mansouroff
Paul Mansouroff
Paul Mansouroff
Paul Mansouroff
Paul Mansouroff

Såld för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

PAUL (Pavel) MANSOUROFF (Ryssland, 1896-1983): Objekt/multipel 1968, efter original 1920, signerad P.Mansouroff och numrerad 94/150, färgserigrafi på aluminiumplatta över brunt omslagspapper monterad på hård plastplatta (polystyrol), edition Hoffmann Frankfurt/Mainca 50x20x9 cm

PROVENIENS: Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm
Utställningsblad medföljer

Smärre ytmärken, mindre hörnskada

603715

2019-01-27