Paul Mansouroff
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
5 000 SEK
PAUL (Pavel) MANSOUROFF (Ryssland, 1896-1983): Objekt/multipel 1968, efter original 1920, signerad P.Mansouroff och numrerad 94/150, färgserigrafi på aluminiumplatta över brunt omslagspapper monterad på hård plastplatta (polystyrol), edition Hoffmann Frankfurt/Mainca 50x20x9 cm
PROVENIENS: Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm
Utställningsblad medföljer
Smärre ytmärken, mindre hörnskada
603715
2019-01-27